Jak rozpoznawać zaburzenia ze spektrum autyzmu -ASD- i zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością ADHD? Zapraszamy psychologów na warsztat, którego celem jest zdobycie umiejętności, zapoznających z praktycznymi aspektami diagnozy zaburzeń neurorozwojowych przy pomocy legalnych i dostępnych narzędzi psychometrycznych.
W programie warsztatu znajdują się następujące zagadnienia:
Zapraszamy do udziału w superwizji procesu grupowego w prowadzonych grupach CBT – terapeutycznych, szkoleniowych i treningowych. Warunkiem udziału jest prowadzenie zajęć grupowych.
W małej kilkuosobowej grupie (4-6 osób) przyjrzymy się trudnym sytuacjom pojawiającym się w Twojej codziennej praktyce grupowego terapeuty poznawczo-behawioralnego.
superwizja w formie stacjonarnej: Trudne sytuacje grupowe – 6 września 2024 (od 14 do 20) koszt 260 zł/os
superwizja w formie onlinowej: Planowanie zajęć grupowych – 23 sierpnia 2024 (od 14 do 20) koszt 260 zł/os
Jak identyfikować poszczególne fazy procesów formujących grupę? Czym różni się rola terapeuty grupowego od indywidualnego? Czym różni się terapia grupowa od indywidualnej? Na czym polega tworzenie grup? Czym jest korektywne doświadczenie grupowe?
Przejdziemy od omówienia procesów formowania grupy, ról grupowych podejmowanych zwykle przez uczestników, które w różnym stopniu czynią grupę źródłem konstruktywnych lub niekonstruktywnych doświadczeń, aż do omówienia różnic pomiędzy poszczególnymi formami grup.
Uczestnicy będą mieli okazję przecwiczyc samodzielne prowadzenie procesu grupowego i na tej podstawie uczyc się jego moderowania.
Organizowany przez COGITO 20 godzinny warsztat poświęcony jest rozumieniu funkcjonowania grupy i roli lidera grup CBT. Zajęcia prowadzone będą w ośrodku COGITO w Warszawie.
Termin: 22-23 listopada 2024 (piątek-sobota)
Koszt udziału w 20 godzinnym szkoleniu: 1200 zł.
Informacje dotyczące opłaty zostaną przekazane wraz z mailem o zakwalifikowaniu do szkolenia.
Zapraszamy do grupy terapii schematu osoby, które chcą zrozumieć, nazwać i nauczyć się jak radzić sobie z emocjonalnymi trudnościami i skorzystać z bogactwa możliwości dzielenia się wewnątrz grupy. Spotkania odbywać się będą stacjonarnie w Ośrodku COGITO, w Warszawie, ul.Panieńska 7 lok.002.
Program GTS obejmuje:
– grupowe spotkania raz w tygodniu w czwartki od 18-20.
+ raz w miesiącu spotkanie indywidualne z terapeutą
+ jedno spotkanie weekendowe (2 pełne dni)
Kwalifikacja do grupy składa się z 1-2 wstępnych spotkań indywidualnych. Umówienie terminu konsultacji 798 74 72 72 recepcja@cogitoosrodek.pl
Posiadamy wolne gabinety w 2 lokalizacjach: przy ul.Popiełuszki (kontakt z M. Bielak 602 798 291) oraz ul. Panieńska (kontakt M.Kucińska 604 719 355). Osoby zainteresowane prosimy o przeslanie cv na adres cogitoterapia@cogitoterapia.pl. Zapraszamy psychoterapeutów CBT i Terapii Schematu, również w trakcie szkolenia oraz psychiatrów do współpracy w ośrodku.
Naszym klientom oferujemy możliwość konsultacji zarówno w gabinetach w Warszawie, jak i on-line, z wykorzystaniem aktualnych technologii (telefoniczne, na skypie lub inne). W celu umówienia sesji on-line należy skontaktować się bezpośrednio z danym terapeutą.
Michiel van Vreeswijk i Margreet van der Plas poprowadzą online warsztat mistrzowski (dla osob prowadzących juz terapię grupową).
Prowadzenie terapii grupowej jest czymś zupełnie innym niż terapia indywidualna. To sztuka sama w sobie. Nie mamy do czynienia tylko z jedną osobą lub kilkoma osobami, mamy do czynienia z grupą i z koterapeutą. Złożoność terapii grupowej rodzi interesujące problemy i określone trudności. Niektórym trudnościom można zapobiec przed rozpoczęciem terapii grupowej, z innymi można umiejętnie uporać się w trakcie jej trwania. Warsztat ma charakter interaktywny, doświadczeniowy, uczestnicy są proszeni o przyniesienie przykładów trudnych sytuacji z terapii grupowej oraz o aktywny udział w odgrywaniu ról i innych technikach, występując w nich zarówno jako pacjenci, jak i terapeuci.
Zagadnienia poruszane podczas zajęć:
Przygotowanie czyli co zrobić przed rozpoczęciem grupy, aby zapobiec najczęstszym trudnościom w terapii grupowej
Kiedy trudności może rozwiązać grupa samodzielnie, a kiedy potrzebna jest interwencja terapeutów
Bycie świadomym własnych odczuć, myśli i zachowań wobec trudnych członków grupy i grupy jako całości
Uświadomienie sobie trudności w relacji z koterapeutą i ich wpływu na proces grupowy
Prowadzący:
Michiel van Vreeswijk jest psychologiem klinicznym i dyrektorem generalnym G-Kracht Mental Health Care Institute w Niderlandach. Jest certyfikowanym superwizorem i psychoterapeutą w terapii poznawczo-behawioralnej (VGCt), certyfikowanym superwizorem indywidualnej i grupowej terapii schematu (ISST, Dutch Society of ST ) oraz specjalistycznej terapii grupowej (Dutch Society of Group Psychotherapie: NVGP). Michiel van Vreeswijk regularnie prowadzi warsztaty terapii schematów, superwizje oraz psychoterapię w Holandii i na świecie. Jest (współ)autorem/redaktorem kilku książek, rozdziałów, artykułów dotyczących terapii schematów.
Margreet van der Plas jest psychologiem klinicznym i psychoterapeutką indywidualną i grupową w G-Kracht Mental Health Care Institute w Niderlandach. Jest certyfikowaną superwizorką i psychoterapeutką w terapii poznawczo-behawioralnej (VGCt), certyfikowaną terapeutką indywidualną i grupową terapii schematów ( Dutch Society of ST) oraz specjalistycznej terapii grupowej (Dutch Society of Group Psychotherapie : NVGP). Margreet van der Plas regularnie prowadzi warsztaty poznawczo-behawioralne, superwizje, psychoterapię oraz warsztaty terapii grupowej w. Holandii.
Metody nauczania:
prezentacja Powerpoint/Keynote/Prezi, prezentacja wideo, odgrywanie ról itp.
70% warsztatu będzie oparte na uczeniu się przez doświadczenie, poprzez udział uczestników w ćwiczeniach wyobrażeniowych, odgrywaniu ról i stosowaniu techniki krzeseł.
30% warsztatów zostanie zrealizowanych przy pomocy prezentacji PowerPoint i modelowania przez prowadzących.
Termin: 30.09.2023 -1.10.2023 – 12 godzin
Cena: 1400 zł
Adresaci warsztatu:
Specjaliści w zakresie zdrowia psychicznego, mający doświadczenie w prowadzeniu terapii grupowej zorientowanej na terapię poznawczo-behawioralną.
Poziom doświadczenia wymagany od uczestników
Uczestnicy powinni mieć co najmniej średni poziom zaawansowania. Warunkiem udziału jest przeprowadzenie co najmniej dwóch procesów terapii grupowej od początku do końca. Wskazany jest, choć nie jest to wymagane, wcześniejszy udział w warsztatcie podstawowym na temat prowadzenia terapii grupowej czy lektura ksiażek na temat terapii grupowej tj. “Psychoterapia grupowa.Teoria i praktyka” Irvina Yaloma i Molyn Leszcz.
Seminarium przeznaczone jest dla psychoterapeutów niebędących lekarzami a jego celem jest wyjaśnienie wątpliwości dotyczących leczenia farmakologicznego zaburzeń psychicznych szczególnie pacjentów korzystających z psychoterapii.
Omówione zostaną podstawowe grupy leków: przeciwdepresyjne, uspokajające, nasenne, stabilizujące nastrój i przeciwpsychotyczne a także leki stosowane w ADHD, uzależnieniach.
Zostanie przedstawiony mechanizm działania leków, schematy stosowania w różnych zaburzeniach psychicznych oraz typowe reakcje pacjentów na leki. Omówione zostaną działania niepożądane, na które mogą uskarżać się pacjenci i metody radzenia sobie z nimi. Szczególna uwaga będzie poświęcona lekom mającym potencjał uzależniający.
Wspomniane zostaną inne biologiczne metody leczenia np. EW (elektrowstrząsy), oraz temat leczenia kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Mile widziane będą pytania uczestników i dyskusja nad problemami pojawiającymi się w praktyce klinicznej.
Prowadzący: Agnieszka Popielarczyk, psychiatra i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
Termin warsztatu: sobota (dokladny teremin wkrotce) w godzinach 9.00-16.30 (8 godzin)
Miejsce szkolenia: on-line
Cena: zostanie podana wraz z terminem szkolenia
Uprzejmie informujemy, iż dopiero dokonanie wpłaty za całość szkolenia jest jednoznaczna z zarezerwowaniem uczestnictwa w warsztacie.