Kategoria: Szkolenie

Wiązka C w TS: 14-15.09.2019

Wiązka C w TS: 14-15.09.2019

W planie warsztatu z Terapii Schematu dla zaburzeń osobowości (zo) z wiązki „C” są protokoły leczenia zo łączące pracę ze schematami i trybami, specyficzne problemy w relacji terapeutycznej występujące w procesie leczenia tych zaburzeń osobowości oraz modyfikacja podstawowych technik Terapii Schematu uwzględniająca charakter pracy z typowymi dla wiązki „C” problemami.

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie Terapii Schematu wiązka „C”jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu Terapii Schematu, uwzględniającej pracę ze schematami i  trybami w zaburzeniach osobowości Borderline i Narcystycznej, zdobytej podczas warsztatów w ośrodkach szkolących w tym zakresie lub 4-letniego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Warsztat ten prowadzony będzie w języku polskim i oparty będzie w większości na ćwiczeniach praktycznych i aktywnym udziale uczestników. Warunkiem zaliczenia jest obecność oraz aktywny udział w zajęciach. W zamian uczestnicy warsztatu  otrzymają  punkty do certyfikatów PTTPB i ISST.

Prowadzący: Małgorzata Bielak

Termin warsztatu:  14-15.-9.2019

Miejsce szkolenia: Warszawa

Cena: 700 zł do 31.08.2019 oraz 850 zł po tym terminie.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy nadsyłać na adres : szkolenie@cogitoterapia.pl

 

Uprzejmie informujemy, iż dopiero dokonanie wpłaty za całość szkolenia  jest jednoznaczne z zarezerwowaniem uczestnictwa w warsztacie.

Nr. konta: Cogito spółka z o.o: 90 1140 2017 0000 4902 1296 0700. Wpłat należy dokonywać z dopiskiem: „TS wiązka C 2019”

Letnia Szkoła TS 2019

UWAGA
Szkoła Letnia Terapii Schematu 29-30 czerwca i 6-7 lipca 2019 odbędzie się w: 

Centrum Edukacji Historycznej

Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego
Budynek PAST-y
ul.Zielna 39 w Warszawie/Centrum

Piętro IV

Godziny zajęć : zarówno soboty jak i niedziele 9-18
telefon Cogito szkolenia:   882 606 82
Akredytowany przez ISST* program szkoleniowy z Terapii Schematu! 29-30.06 i 06-07.07.19
Szkolenie podstawowe realizowane jest w formie czterodniowych warsztatów prowadzonych metodą aktywnego nauczania. Warunkiem zaliczenia szkolenia jest obecność i aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach. Program szkolenia jest zgodny z wymogami ISST (Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu) i obejmuje następujące zagadnienia:

  1. Diagnoza i konceptualizacja w Terapii Schematu.
  2. Zastosowanie technik poznawczych, doświadczeniowych i behawioralnych w Terapii Schematu.
  3. Ogólne strategie terapeutyczne i praca z trybami w leczeniu osobowości borderline i narcystycznej.

Szkolenie obejmuje pełne 40 godzin lekcyjnych rozłożonych na dwa weekendy: 29-30.06 i 06-07.07.19.  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które ukończyły przynajmniej drugi rok szkolenia czteroletniego w nurcie terapii CBT.

Uczestnicy szkolenia będą mogli uzyskać certyfikat ISST umożliwiający dalsze szkolenie w kierunku uzyskania certyfikatu Terapeuty Schematu oraz zaświadczenie o punktach do odnowienia certyfikatu terapeuty PTTPB.

Miejsce: Warszawa, szczegółowe informacje zostaną przesłane do uczestników mailem

ProwadzącyMałgorzata Bielak, certyfikowany superwizor – dydaktyk ISST i PTTPB

Koszty:  1400 zł do 23.04.2019 i  1700 zł po tym terminie

Organizator: Cogito spółka z o.o.

zgłoszenia prosimy przesyłac na szkolenie@cogitoterapia.pl

Zainteresowanych prosimy o wypełnienia formularza zgłoszeniowego:

UWAGA: Brak wolnych miejsc. Zapisy na listę rezerwową. 

Michiel van Vreeswijk: 31.05-2.06.2019

Michiel van Vreeswijk: 31.05-2.06.2019

Zdrowa samoocena w modelu terapii schematu  (1 dzień) i użycie "Bezpiecznego Gniazda" (Secure Nest) jako platformy elektronicznej w krótkoterminowej, doświadczeniowej grupowej terapii schematu (1,5 dnia). Szczegóły poniżej:

Zastosowanie terapii schematu w przypadku zaniżonej samooceny

Wielu pacjentów zgłaszających się na terapia zgłasza niską samoocenę. Problem ten wydaje się powiązany ze schematami Porażki, Wadliwości/Wstydu, Izolacji Społecznej/Wyobcowania, Roszczeniowości, a także z trybami Rodzica Wymagającego/Karzącego, Samopowiększacza oraz takiego Zdrowego Dorosłego i Szczęśliwego Dziecka, którzy nie potrafią wystarczająco dobrze zająć się potrzebami Dziecka Wrażliwego. Samo zastosowanie pracy z krzesłem w celu odesłania Rodzica Wymagającego nie jest wystarczająco skuteczne, aby podnieść samoocenę; pacjent ze schematem Roszczeniowości nie chce z niego rezygnować z obawy, że nie dostanie w zamian zdrowej samooceny. Samo chwalenie pacjenta również nie zmieni zbyt wiele. Uczestnicy niniejszego warsztatu uzyskają opracowanie modelu teoretycznego, który pokazuje, w jaki sposób wymienione wyżej schematy i tryby frustrują rozwój zdrowej samooceny. Uczestnicy warsztaty przećwiczą także zastosowanie technik poznawczo-behawioralnych oraz doświadczeniowych, wykorzystywanych w pracy terapeutycznej nad stworzeniem zdrowszej samooceny.

Łączona Terapia Schematu: zastosowanie platformy „Bezpieczne Gniazdo” (Secure Nest) w krótkoterminowej  doświadczeniowej grupowej terapii schematu

Długie listy oczekujących oraz kwestie dojazdu często stanowią poważne utrudnienie w dostępie do terapii schematu. W celu zniwelowania tego problemu opracowano internetową platformę do terapii schematu: Secure Nest. Zawiera ona moduł dla pacjenta do pracy samodzielnej, ale co ważniejsze, umożliwia terapeutom prowadzenie terapii zarówno indywidualnej, jak i grupowej, w formacie łączonym: w postaci spotkań w gabinecie oraz na bezpiecznej platformie internetowej. Praca za pośrednictwem platformy została zintegrowana z podręcznikiem do krótkoterminowej terapii schematu (Brief Schema Therapy Workbook: Experiential strategies for group and individual psychotherapy). Uczestnicy niniejszego warsztatu nauczą się prowadzić łączoną krótkoterminową terapię schematu i poznają doświadczeniowe  strategie pracy do zastosowania w terapii grupowej.

Więcej informacji znaleźć można tutaj:     https://www.securenest.org/

https://www.mfvanvreeswijk.com/downloads/brief-schema-therapy-workbook-experiential-strategies-for-group-and-individual-psychotherapy

Warsztat adresowany jest do terapeutów zaawansowanych w prowadzeniu Terapia Schematu. Zawiera takie elementy jak teoria, trening, superwizja, demonstracje i ćwiczenia praktyczne, przydatne w pracy indywidualnej i grupowej. Daje także możliwość rozwiązywania  problemów klinicznych w superwizji realizowanej podczas spotkania.

Prowadzi Michiel van Vreeswijk, psycholog kliniczny superwizor TS oraz CBT i in., osoba kierująca Centrum Psychoterapeutycznym G-kracht w Holandii; autor  „The Wiley-Blackwell Handbook of Schematherapy, Theory, Research and Practice” oraz “Mindfulness and Schema Therapy: A Practical Guide Mindfulness and Schema Therapy: A Practical Guide. Oxford, Wiley-Blackwell.

Termin warsztatu: 31 maja-2 czerwca 2019 Warszawa

Cena: 1500 zł do 30 marca 2019 oraz 1800 zł po tym terminie. Opłatę prosimy wnosić po otrzymaniu maila potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia.

zgłoszenia prosimy przesyłać na: szkolenie@cogitoterapia.pl