Kategoria: <span>Szkoła Terapii Schematu</span>

Co psychoterapeuta o lekach wiedzieć powinien- on-line 2 kwietnia 2022

Seminarium przeznaczone jest dla psychoterapeutów niebędących lekarzami a jego celem jest wyjaśnienie wątpliwości dotyczących leczenia farmakologicznego zaburzeń psychicznych szczególnie pacjentów korzystających z psychoterapii.

Omówione zostaną podstawowe grupy leków: przeciwdepresyjne, uspokajające, nasenne, stabilizujące nastrój i przeciwpsychotyczne a także leki stosowane w ADHD, uzależnieniach.

Zostanie przedstawiony mechanizm  działania leków, schematy stosowania w różnych zaburzeniach psychicznych oraz typowe reakcje pacjentów na leki. Omówione zostaną działania niepożądane, na które mogą uskarżać się pacjenci i metody radzenia sobie z nimi.
Szczególna uwaga będzie poświęcona lekom mającym potencjał uzależniający.

Wspomniane zostaną inne biologiczne metody leczenia np. EW (elektrowstrząsy), oraz temat leczenia kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Mile widziane będą pytania uczestników i dyskusja nad problemami pojawiającymi się w praktyce klinicznej.

Prowadzący: Agnieszka Popielarczyk, psychiatra i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Termin warsztatu: 2 kwietnia 2022 w godzinach 9.00-16.30 (8 godzin)

Miejsce szkolenia: on-line

Cena: 350 zł

Uprzejmie informujemy, iż dopiero dokonanie wpłaty za całość szkolenia  jest jednoznaczna z zarezerwowaniem uczestnictwa w warsztacie.

Formularz zgłoszeniowy

„Co terapeuta powinien wiedzieć o lekach?”

Prowadząca warsztat: Agnieszka Popielarczyk


DANE KONTAKTOWE UCZESTNIKA


Wpisz imię i nazwisko uczestnika
Wpisz email uczestnika
Wpisz telefon kontaktowy uczestnika


ANKIETA UCZESTNIKAtrwają zapisy: Wiązka C w TS X 2021 on-line

Praca ze schematami i trybami w zaburzeniach osobowości z wiązki C

W planie warsztatu z Terapii Schematu dla zaburzeń osobowości z wiązki „C” są najnowsze protokoły leczenia poszczególnych zaburzeń z tej wiązki łączące pracę ze schematami i trybami. Szczególny nacisk będzie położony na specyficzne problemy w relacji terapeutycznej typowo występujące w procesie leczenia tych zaburzeń osobowości oraz na modyfikację podstawowych technik Terapii Schematu uwzględniającą charakter pracy z typowymi dla wiązki „C” problemami.

Warsztat ten prowadzony będzie w języku polskim i oparty będzie w większości na ćwiczeniach praktycznych i aktywnym udziale uczestników. Uczestnicy warsztatu otrzymają punkty do certyfikatów PTTPB i ISST.

UWAGA: warunkiem uczestnictwa w warsztacie Terapii Schematu „wiązka C” jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu Terapii Schematu, uwzględniającej pracę ze schematami i  trybami w zaburzeniach osobowości Borderline i Narcystycznej, zdobytej podczas warsztatów w ośrodkach szkolących w tym zakresie, udokumentowanej certyfikatem ISST.

Prowadzący: Małgorzata Bielak

Termin warsztatu:  16-17 października 2021

Miejsce szkolenia: on-line

Cena: 800 zł do 30 wrzesnia 2021; po tym terminie 950 zł;

Formularz zgłoszeniowy

Uprzejmie informujemy, iż dopiero dokonanie wpłaty za całość szkolenia  jest jednoznaczna z zarezerwowaniem uczestnictwa w warsztacie.

2021  Michiel van Vreeswijk TS

Terapia Schematu: przedzierając się przez obrońców i agresorów (przeszłości)

1-2 października 2021  odbyły się zaawansowane warsztaty on-line z terapii schematu. Coroczne spotkanie z Michielem van Vreeswijkiem skoncentrowane będzie wokół strategii radzenia sobie.

Podczas tego interaktywnego warsztatu online popracujemy nad tym, jak przejść przez tryby obrony i ataku, żeby dotrzeć do wrażliwego dziecka. Poszukamy odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Czego pacjent tak bardzo się boi, że czuje potrzebę aż takiej ochrony swojego wrażliwego dziecka?
  • Czy ma jakieś wspomnienia z dzieciństwa, które wymagają najpierw reskrypcji wyobrażeniowej lub historycznego odgrywania ról?
  • Czy pojawia się wstyd lub poczucie winy?
  • Czy pacjent nie nauczył się jeszcze mentalizować procesów wewnętrznych i zgłaszanie problemów natury fizycznej stanowi jedyne możliwe rozwiązanie?
  • Co jeśli pacjent (nadal) żyje w toksycznym otoczeniu, np. z narcystyczną rodziną? 

W programie przewidujemy pracę z pacjentami narcystycznymi, histrionicznymi i obsesyjno-kompulsyjnymi oraz specyficzne trudności z osi I, takie jak PTSD czy zaburzenia somatyzacyje. Konieczne będą aktywne uczestnictwo i przedstawienie własnych przypadków.

UWAGA:

warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu Terapii Schematu, zdobytej podczas warsztatów w ośrodkach szkolących w tym zakresie, udokumentowanej certyfikatem ISST.

Prowadzący: Michiel van Vreeswijk

Termin warsztatu:  1-2 października 2021 w godzinach 9-16.30 (16h dydaktycznych)

Miejsce szkolenia: on-line

Cena: 1300 zł do 30 sierpnia 2021; po tym terminie 1500 zł;

Uprzejmie informujemy, iż dopiero dokonanie wpłaty za całość szkolenia  jest jednoznaczne z zarezerwowaniem uczestnictwa w warsztacie.

 

„FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY”

Terapia Schematu: przedzierając się przez obrońców i agresorów (przeszłości)


Wpisz imię uczestnika

Wpisz nazwisko uczestnika

Wpisz email uczestnika
Wpisz telefon kontaktowy uczestnika


Szkoła Terapii Schematu 2022

Akredytowany program szkoleniowy przygotowujący do certyfikacji ISST. Warsztat podstawy (Letnia Szkoła) wraz z warsztatem „TS wiązka C” oraz superwizjami stanowią całościowy program przygotowujący do samodzielnego prowadzenia  terapii schematu oraz uzyskania certyfikatu terapeuty schematu ISST.

Program Letniej Szkoły realizowany jest w formie czterodniowych warsztatów prowadzonych metodą aktywnego nauczania i jest zgodny z wymogami ISST i obejmuje następujące zagadnienia:

1.1.Teoria i pojęcia schematów ,

1.2.Sformułowanie I konceptualizacja przypadku,

2.Relacja terapeutyczna,

3.1 Techniki poznawcze,

3.2. Techniki doświadczeniowe I,

3.3. Techniki doświadczeniowe II,

3.4. Zadawanie pracy domowej i strategie zmiany.

4. Specyficzne populacje kliniczne: zaburzenia osobowości borderline i narcystyczne.

Warunkiem zaliczenia szkolenia jest obecność i aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach Uczestnicy szkolenia będą mogli uzyskać certyfikat ISST umożliwiający dalsze szkolenie w kierunku uzyskania certyfikatu Terapeuty Schematu oraz zaświadczenie o punktach do odnowienia certyfikatu terapeuty PTTPB.

Szkolenie podstawowe – Letnia Szkoła TS – skoncentrowane jest na pracy z osobowościami bordeline i narcystyczną. Po jego ukończeniu można wziąć udział w warsztacie poświęconym pracy z pacjentami z zaburzeniami z wiązki c. Poza zajęciami warsztatowymi udostępniającymi wiedzę i trening  umiejętności praktycznych osoby pracujące z pacjentami terapią schematów zapraszamy do udziału w superwizjach indywidulanych lub grupowych.

Prowadzi: Małgorzata Bielak superwizor ISST i PTTPB

Termin : planowane w 2022  (4 dni)

Cena: zostanie podana wraz z terminami w momencie rozpoczęcia zapisów. 

Forma: warsztat 40 godzinny: 25 teoretycznych i 15 praktycznych.

Adresaci: terapeuci praktykujący, którzy ukończyli przynajmniej drugi rok szkolenia czteroletniego w nurcie terapii CBT, terapeuci innych nurtów, którzy mają udokumentowaną wiedzę z podstaw terapii CBT.

Liczba miejsc: ograniczona max. 20 osób

Zapisy zakończone 

Prosimy o zapoznanie się z zasadami rezerwacji miejsc.