Michiel van Vreeswijk

psycholog kliniczny i zdrowia,  certyfikowany psychoterapeuta Holenderskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST)

Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia z terapii schematu na terenie całej Europy. Autor licznych publikacji z zakresu psychologii klinicznej, psychologii zdrowia, psychopatologii i terapii schematu, współautor i redaktor najnowszego podręcznika terapii schematu: Van Vreeswijk, M. F. van Broersen, J., & Nadort, M.(2012). The Wiley-Blackwell Handbook of Schematherapy, Theory, Research, and Practice. Oxford: Wiley-Blackwell…

Do kręgu jego szczególnych zainteresowań należy praktyka i badanie skuteczności terapii schematu w formacie grupowym. Prowadzi również grupową terapię schematu dla osób szkolących się w psychoterapii.

Dodatkowe informacje na temat prowadzącego można uzyskać na jego stronie domowejMichiel van Vreeswijk 

Zapraszamy do lektury artykułu, którego jednym z autorów jest Michiel van Vreeswijk  –„Short-term group schema therapy for mixed personality disorders: an introduction to the treatment protocol” oraz zapoznania się z protokołem „Commentary: Short-term group schema therapy for mixed personality disorders: an introduction to the treatment protocol”