Menu
A+ A A-

Roczna Grupowa Terapia Schematu dla terapeutów - termin: od stycznia 2017 do grudnia 2017

Jeśli chcesz zrozumieć, nazwać i nauczyć się sobie radzić ze swoimi największymi emocjonalnymi "demonami", chcesz skorzystać z bogactwa możliwości dzielenia się wewnątrz grupy - zapraszamy na nasz roczny program terapeutyczny w Terapii Schematu.

W zawodzie terapeuty niezmiernie ważna jest świadomość własnych schematów i tego jak wpływają one na relacje z pacjentami. Zwykle zaczynamy je zauważać, gdy zakleszczają się ze schematami naszych pacjentów, sprawiając że utykamy w terapii lub ciągle mamy trudności z określonym typem osób lub problemu. Trudniej dostrzec je, gdy krytycznie o sobie myślimy, wymagamy zbyt wiele od siebie, lub wchodzimy w samopoświęcanie, rezygnując z siebie na rzecz innych ludzi. W codziennym życiu terapeuci zwykle funkcjonują znacznie lepiej niż ich pacjenci, ale czasem odzywa się świadomość, ze to dzięki sprawnemu żonglowaniu naszymi kompensacyjnymi zachowaniom i unikaniu. A co z naszymi osobistymi potrzebami? Czy jesteśmy ich świadomi? Czy je adekwatnie zaspokajamy?

Terapia Schematu pozwala przyjrzeć się naszym wczesnym doświadczeniom w relacjach z ważnymi osobami i temu w jaki sposób wpływają one na nasze aktualne funkcjonowanie. Ten rodzaj terapii w formie grupowej daje wiele narzędzi przydatnych zarówno w pracy na sesjach terapeutycznych, jak i wyposaża uczestnika w samodzielne strategie radzenia sobie z różnymi trudnościami. 

Praca grupowa oparta jest na podręczniku:The Schema Therapy Clinicians Guide: A Complete resource for building and delivering individual, group and integrated schema mode treatment programs - Joan M. Farrell, Neele Reiss i Ida A.Shaw.

 

KIEDY?

Termin grupy - od połowy stycznia 2017 - do grudnia 2017 (z miesięczną przerwą wakacyjną od 15 lipca do 15 sierpnia 2017)

 Program terapii obejmuje:

  • grupowe spotkania raz w tygodniu  w czwartki od 9.30 - 11.30
  • raz w miesiącu spotkanie indywidualne z terapeutą na omówienie ewentualnych trudności i na pracę indywidualną.
  • oraz dwa jednodniowe 10 godzinne treningi grupowe, które odbędą się w wakacje 2017

GDZIE?

Spotkania odbywać się będą w Ośrodku Terapii Poznawczej COGITO, w Warszawie, ul. Olesińska 11/13 lok.1.

KTO?

Uczestnicy: grupa przeznaczona jest dla psychologów, terapeutów i innych osób pracujących w zawodach pomocy psychologicznej.

Osoby prowadzące: Marzenna Kucińska i Natalia Żukowska (wcześniej Milczarek)

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Koszt terapii 400 zł/mies.

Kwalifikacja do grupy składa się z 1-2 wstępnych spotkań indywidualnych, w terminie od września do grudnia 2016.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z osobami prowadzącymi, w celu umówienia terminu konsultacji.

Marzenna: 501-220-390  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Natalia: 603-199-606  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

KONTAKT

02-548 Warszawa, ul. Olesińska 11/13 lok.1, Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.