Kategoria: <span>Trening</span>

Trening interpersonalny

Trening interpersonalny to metoda rozwijania umiejętności związanych z nawiązywaniem i pogłębianiem relacji z innymi ludźmi, takich jak otwieranie się w relacjach, budowanie zaufania, konfrontowanie się czy poszukiwanie najlepszych sposobów zaspokajania swoich potrzeb w relacjach z innymi. Poprawa swoich umiejętności społecznych przydatna jest zarówno w kontaktach osobistych, jak i zawodowych.

Najszybciej uczymy się z doświadczenia własnego, dlatego też trening jest praktyczną okazją by podczas spotkania osób nieznających się uprzednio rozpoznać własny styl nawiązywania relacji i przyjrzeć się na ile jest on efektywny w zaspokajaniu naszych potrzeb społecznych. Pozyskując i dając informacje zwrotne uczestnicy rozwiną swoje umiejętności komunikowania się, radzenia sobie z emocjami i problemami ujawniającymi się w relacjach oraz wyrażania swoich potrzeb wobec innych.

Trening jest aktywną formą pracy, rodzajem eksperymentu interpersonalnego. Zwykle w im bardziej zaangażowany sposób w nim uczestniczymy, tym więcej korzyści wynosimy. Wyznaczenie własnych celów i obszarów do pracy pomaga optymalnie wykorzystać czas spotkań.

Podczas wstępnych konsultacji trener rozpoznaje potrzeby uczestników i dostosowuje do nich zawartość treningu. Trening prowadzony jest w małej grupie ok.. 10 osobowej. Potrzebne jest ubranie wygodne do siedzenia na materacach i zapewniające swobodę ruchu. W czasie trwania zajęć koncentrujemy się na relacjach miedzy uczestnikami, zatem telefony i łączność internetową ograniczamy do czasu przerw. Wskazane jest by przez czas trwania zajęć być skoncentrowanym głownie na sobie i swoich interakcjach z innymi uczestnikami spotkania.

Zajęcia adresowane do wszystkich, ktorzy chcą rozwinąć swoje umiejętnosci interpersonalne.

Trening obejmuje 50 godzin zajęć. Niezbędny jest udział w całości zajęć i nie ma możliwości uczestniczenia jedynie w części.

Trener: mgr Marzenna Kucińska

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa przez formularz 

(otworzy się w nowej zakładce)

Termin: po zebraniu chętnych

Koszt udziału w zajęciach:  2000 zł (noclegi we własnym zakresie uczestników)

Miejsce treningu: Warszawa, ul.Panieńska 7 lok.002

Trening Asertywności

Asertywność to wyrażenie wobec innej osoby swoich uczuć, postaw, pragnień, opinii w sposób bezpośredni, uczciwy i stanowczy, respektując jednocześnie uczucia, postawy, opinie i prawa drugiej osoby.
Trening asertywności opiera się na założeniu, że jest to umiejętność, która nie jest wrodzona, więc można jej się nauczyć.
Jego celem jest budowanie asertywnej postawy oraz zdobycie świadomości własnych praw, nabycie umiejętności przekształcania zachowań uległych lub agresywnych w asertywne, a także ćwiczenie:
– odmawiania bez lęku i poczucia winy
– wyznaczania własnych granic oraz szanowania terytorium innych osób
– wyrażania swoich emocji, myśli, potrzeb
– przyjmowania i wyrażania ocen
Uczestniczenie w treningu daje możliwość przećwiczenia w bezpiecznych warunkach grupy treningowej nowych umiejętności w trudnych dla siebie sytuacjach. Do nauki nowych zachowań podczas treningu wykorzystywane są aktywne metody, takie jak: praca w parach, w podgrupach, odgrywanie scenek, techniki wizualizacyjne, miniwykłady oraz praca indywidualna.
Czas trwania treningu: 30 godzin
Cena: 1500 zł
Termin: czerwiec 2022 w godzinach: 9.30 – 17.00 (w tym przerwa) 
Liczba miejsc min.6 maks. 12 uczestników.
Prowadzący: mgr Laura Stysiak, mgr Agnieszka Włodarczyk
zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo: recepcja@cogitoosrodek.pl